Sekcja wspinaczki sportowej działa przy klubie Skarpa Lublin od 2001 roku.

Przez wszystkie lata działalności z możliwości postawienia swoich pierwszych kroków na ścianie wspinaczkowej skorzystały tutaj setki dzieci i młodzieży.

Głównym celem naszej działalności jest selekcja i szkolenie zdolnej młodzieży, którzy mają szansę rozwijać się jako sportowcy.

Nasi wychowankowie rywalizują na najwyższym poziomie zarówno na zawodach krajowych jak i międzynarodowych.

Mamy na swoim koncie medale Mistrzostw Polski, Europy a nawet Świata.

Liczni zawodnicy Skarpy będący członkami Kadry Narodowej, reprezentują kraj w wielu imprezach międzynarodowych na całym świecie.

Odwiedziliśmy m.in. Chiny, Koreę Płd., Kanadę, Kolumbię, Ekwador, Australię, Nową Kaledonię, Singapur, Japonię, Azerbejdżan.

Wejście wspinaczki sportowej do rodziny sportów olimpijskich, daje nowe możliwości i nadzieje na walkę o najwyższe sportowe trofea.

Etapy szkolenia – w skrócie:

Przygodę ze wspinaniem w naszym klubie mogą rozpocząć dzieci w wieku od 6 lat.

Pierwszym etapem są tak zwane grupy naborowe, gdzie uczestnicy nabywają  podstawowych umiejętności wspinaczkowych oraz zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa. 

Dwa razy do roku organizujemy zawody wspinaczkowe (Mistrzostwa Skarpy), na podstawie których można dołączyć do grupy wyczynowej gdzie zawodnicy przygotowują się do zawodów rangi Mistrzowskiej w Polsce i na Świecie.

Informacje o możliwościach zapisów i dołączenia do klubu znajdują się w zakładce – Jak do nas dołączyć.