Wieści z Insbrucka i Łodzi

wpis w: Bez kategorii | 0

W miniony weekend działo się naprawdę dużo! W Innsbrucku Agata Lesiewicz i Olaf Malinowski reprezentowali nasze narodowe barwy na Akademickich Mistrzostwach Świata, a w Łodzi młodsi skarpowicze walczyli w Mistrzostwach i Pucharze Polski od młodzika do młodzieżowca w prowadzeniu i czasówkach.

Zaczynając od początku, w Innsbrucku Agata wybiegała bardzo dobry piąte miejsce w konkurencji na czas! Natomiast Olaf awansował do rund półfinałowych zarówno w prowadzeniu jak i boulderingu zajmując odpowiednio 17 i 19 miejsca.

W Łodzi mieliśmy sporą reprezentację młodych zawodników, zbierających doświadczenie na zawodach tak wysokiej rangi jak Mistrzostwa Polski, wielkie gratulacje dla nich za odwagę i walkę do końca! Po medale sięgnęli Maria Szwed i Jan Tkaczyk zwyciężając Puchar Polski Młodzieżowców w konkurencji na czas! Dodatkowo oboje poprawili swoje rekordy życiowe! Z zawodów na zawody rozkręcają się coraz bardziej! A przed nimi bardzo ważne wydarzenie – oboje zostali powołani do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się już na początku lipca w Augsburgu!

📸Fabryka Wspinania

📸Akademicka Reprezentacja Polski

Pol-InowexSkarpa Lublin