Sezon startowy 2017 rozpoczęty! – Mamy pierwsze sukcesy!

wpis w: Bez kategorii | 0

Rywalizacja w Tarnowskich Górach otworzyła tegorczny cykl zawodów Pucharu Polski we wszystkich kategoriach wiekowych od juniora młodszego do seniora. Pierwsze zawody odbyły się w kategorii „prowadzenie”.

Karina Mirosław i Natalia Woś wróciły z Targowskich Gór z brązowymi medalami! Karina w kategorii seniorek a Natalia juniorek.

Zawody odbyły się w dniach 25 – 26. 02 na obiekcie Centrum Wspinaczkowego Klif przy Parku Wodnym. Pierwszego dnia rywalizowali ze sobą juniorzy młodzi i juniorzy, a w tym nasza 7 osobowa epika, młodych zawodników i zawodniczek. Najlepiej spośród nich zaprezentowała się 17 letnia Natalia Woś, która zdobyła juniorski brąz. W finałach swoich kategorii wiekowych walczyli także: Marcelina Maryjszczyk (ostatecznie tuż za podium, na 4 miejscu wsród juniorek), a tuż za nią Agata Lesiewicz. Piąte miejsca w kat. juniorów i juniorów młodszych zajęli odpowiednio Olaf Malinowski i Szymon Żmuda, a Jan Tkaczyk uplasował się na ósmej pozycji.

Następnego dnia przyszedł czas na wspinanie seniorskie. Tym razem po brąz wspięła się Karina Mirosław, a do finału awansowały także Natalia Woś (5 miejsce), Marcelina Matyjaszczyk (6 miejsce) i Milena Poniewozik (7 miejsce).