Finał Pucharu Polski na czas i Mistrzostwa Polski w prowadzeniu z sukcesami!

wpis w: Bez kategorii | 0

Tym razem walczylismy na zawodach w Toruniu. Podium w konkurencji na czas wybiegali: Monika Prokopiuk, Natalia Woś i Rafał Hałasa, a MEDAL MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW w prowadzeniu, zawisł na szyi KARINY MIROSŁAW!

Zawody w Toruniu są już stałym punktem w kalendarzu zawodów krajowych. W tym roku podczas pierwszego weekendu października odbyła się tam ostatnia, finałowa edycja Pucharu Polski w konkurencji na czas, oraz najważniejsze tegoroczne zawody w prowadzeniuMistrzostwa Polski. Zarówno w jednej, jak i drugiej konkurencji do rywalizacji stanęli zawodnicy ze wszystkich kategorii wiekowych od juniora młodszego do seniora.

Pierwszy dzień wyłonił zwycięzców w czasówkach. Wśród seniorów triumfowali Monika Prokopiuk i Rafał Hałasa, a wśród juniorek Natalia Woś. Cała trójka zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski 2016. Natalia Woś dołożyła do tego drugie miejsce w tej edycji Pucharu Polski Seniorów, przez co wspięła się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej!

Po porannym „bieganiu”, przyszedł czas na eliminacje Mistrzostw Polski w konkurencji prowadzenie. Do rundy finałowej w kategoriach juniorskich awansowali wszyscy nasi juniorzy: Marcelina Matyjaszczyk, Agata Lesiewicz, Olaf Malinowski (juniorzy młodsi), Natalia Woś, Adrian Kieraga (juniorzy). Natomiast prawo do walki w seniorskim finale wywalczyły cztery nasze zawodniczki: Karina Mirosław, Milena Poniewozik, Monika Prokopiuk i Natalia Woś.

Od niedzielnego południa trwały finałowe zmagania, najpierw w kategoriach juniorskich, gdzie po brąz wsród juniorek wspięła się Natalia Woś. Olaf Malinowski i Marcelina Matyjaszczyk uplasowali się tuż za podium w kat. juniorów młodszych.

Po emocjonujacej walce w seniorskim finale, KARINA MIROSŁAW ZDOBYŁA BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI W PROWADZENIU!!!

Karina już nie raz stała na podium w tej konkurencji, ale jest to jej pierwszy medal Mistrzostw Polski! Serdecznie gratulujemy!

Zaraz za podium, czyli na czwartym miejscu znalazła się Milena Poniewozik, a na piatym Monika Prokopiuk. Natalia Woś, swój debiut w seniorskim finale zakończyła na siódmej pozycji.

20161002_174204
Karina Mirosław z Medalem Mistrzostw Polski, fot. G.Gajaszek

 

20161001_135714
Monika i Natalka, fot. G.Gajaszek

 

20161001_140057
Monika i Rafał, fot. G.Gajaszek

 

Wyniki finałów w czasówkach:
Juniorki:
1. Natalia Woś – Pol-Inowex Skarpa Lublin
2. Wiktoria Chrząszcz – MKS Tarnovia
3. Ida Kupś – KS Korona Kraków

Seniorki:
1. Monika Prokopiuk – Pol-Inowex Skarpa Lublin
2. Natalia Woś – Pol-Inowex Skarpa Lublin
3. Wiktoria Chrząszcz – MKS Tarnovia
4. Barbara Szumlańska – MKS Tarnovia

Seniorzy:
1. Rafał Hałasa- Pol-Inowex Skarpa Lublin
2. Michał Lewicki – MKS Tarnovia
3. Marek Wójcik – MKS Tarnovia
4. Maciej Styła- Pol-Inowex Skarpa Lublin

Wyniki finałów w prowadzeniu:
Seniorki:

1. Agata Wiśniewska – KW Toruń
2. Katarzyna Ekwińska – KW Toruń
3. Karina Mirosław- Pol-Inowex Skarpa Lublin
4. Milena Poniewozik- Pol-Inowex Skarpa Lublin
5. Monika Prokopiuk- Pol-Inowex Skarpa Lublin
6. Ida Kupś – KS Korona Kraków
7. Natalia Woś- Pol-Inowex Skarpa Lublin
8. Kinga Ociepka-Grzegulska – KS Korona Kraków