Puchar Świata w Chinach – zmagania naszych zawodniczek

wpis w: Bez kategorii | 0

W przeciągu ostatnich dwóch weekendów w chińskich miejscowościach Chongqing i Haiyang odbyły się dwie kolejne edycje Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji „na czas”. Wzięły w nich udział trzy nasze zawodniczki: Monika Prokopiuk, Aleksandra Rudzińska i Patrycja Chudziak, wszystkie z nich  uplasowały się w pierwszej dziesiątce w obu edycjach zawodów. Tym razem bez miejsc medalowych.

Były to trzecia i czwarta odsłona Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji „na czas”. Edycje w Chinach są jednymi z najtrudniejszych w całym pucharowym cyklu. Sześć godzin różnicy czasu w stosunku do Polski, oraz azjatyckie posiłki nie ułatwiają Europejczykom zadania.

Następne zawody z cyklu Pucharu Świata już za dwa tygodnie, tym razem we francuskim Chamonix. Równolegle zostaną rozegrane tam także Mistrzostwa Europy we wspinaczce „na czas” oraz „prowadzeniu”.

Skrócone wyniki zawodów:

Chongqing:
kobiety:
1. Maria Krasawina (Rosja)
2. Edyta Ropek (Polska)
3. Julia Kaplina (Rosja)

6. Aleksandra Rudzińska (Polska)
7. Patrycja Chudziak (Polska)
10. Monika Prokopiuk (Polska)

mężczyźni:
1. Qixin Zhong (Chiny)
2. Danil Boldyrev (Ukraina)
3. Libor Hroza (Czechy)

Haiyang:
kobiety:
1. Anouck Jaubert (Francja)
2. Anna Tsyganova (Rosja)
3. Julia Kaplina (Rosja)

6. Aleksandra Rudzińska (Polska)
7. Patrycja Chudziak (Polska)
9. Monika Prokopiuk (Polska)

mężczyźni:
1. Qixin Zhong (Chiny)
2. Danil Boldyrev (Ukraina)
3. Reza Alipourshena (Iran)

 

Po czterech edycjach wszystkie nasze zawodniczki plasują się w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do zakończenia cyklu zostały jeszcze tylko dwie edycje, w lipcu w Chamonix i w październiku w Wuijang w Chinach.