Nasze zawodniczki zwyciężają w Akademickich Mistrzostwach Polski!

wpis w: Bez kategorii | 0

W miniony weekend odbyła się największa impreza wspinaczkowa w Polsce – Akademickie Mistrzostwa Polski. W tym roku gospodarzem była Śląska Organizacja AZS, a cała rywalizacja przebiegła na ścianie wspinaczkowej w Sosnowcu – Poziom 450. Drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego składająca się w całości z naszych zawodniczek (Monika Prokopiuk, Karina Mirosław, Milena Poniewozik), zwyciężyły najważniejszą, drużynową klasyfikację mistrzostw! Świetnie spisała się również Aleksandra Rudzińska, która tym razem w barwach Politechniki Lubelskiej wywalczyła indywidualnie srebro „na czas”!

Rywalizacja trwała dwa dni, w przeciągu których zostały rozegrane 2 konkurencje wspinaczkowe: na trudność oraz na czas. Pierwszy dzień rywalizacji to konkurencja na trudność, w której zwyciężyła Karina Mirosław, sięgając po raz kolejny po tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski w tej konkurencji, na podium znalazła się również Monika Prokopiuk, zdobywając brąz. Drugiego dnia odbyła się konkurencja na czas, gdzie Aleksandra Rudzińska wybiegała srebro, natomiast Monika Prokopiuk po raz drugi na tych zawodach wywalczyła brązowy medal.

Drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego, na czele z naszymi zawodniczkami – Monika Prokopiuk, Karina Mirosław, Milena Poniewozik – obroniły po raz kolejny tytuł Akademickich Mistrzyń Polski!

Gratulujemy!

ampy
fot. Oborzynski Photography

 

 

Skrócone wyniki zawodów:

Klasyfikacja drużynowa kobiety:
1. UP Lublin
2. AGH Kraków
3. PL Wrocław

Klasyfikacja drużynowa mężczyźni:
1. AWF Kraków
2. UP Lublin
3. PL Wrocław

Klasyfikacja indywidualna czasówki:
1. Klaudia Buczek UR Kraków
2. Ola Rudzińska PL Lublin
3. Monika Prokopiuk UP Lublin

1. Rafał Hałasa PL Lublin
2. Marcin Dzieński PWSZ Kraków
3. Kamil Gomółka UP Lublin

Klasyfikacja indywidualna trudność:
1. Karina Mirosław UP Lublin
2. Sylwia Buczek AGH Kraków
3. Monika Prokopiuk UP Lublin

1. Jędrek Kowal PL Wrocław
2. Piotr Czarnecki AWF Kraków
3. Kamil Gomółka UP Lublin