Patrycja Chudziak czwarta w Arco!

wpis w: Międzynarodowe, Seniorskie, Zawody | 0

W dniach 30- 31 sierpnia 2014r. we włoskim Arco rozegrano Puchar Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas.

Patrycja Chudziak (17 lat)  zdobywając czwarte miejsce osiągnęła swój największy sukces w stawce seniorskiej. Były to bardzo udane zawody. Patrycja biegała równo, skutecznie i szybko. W ostatnim biegu uzyskała bardzo dobry czas 8,84″

Swój najlepszy w tym roku start zanotowała również Monika Prokopiuk. Monika z biegu na bieg uzyskiwała coraz lepsze wyniki. W 1/8 finału pokonała Edytę Ropek. A w ćwierć finale ustanowiła czasem 8,90 rekord życiowy co pozwoliło jej na zajęcie 6 miejsca.

Zawodnicy Pol-Inowex Skarpa Lublin, fot. G.Gajaszek

Pechowy start zanotowała Ola Rudzińska. Wprawdzie w eliminacjach biegała bardzo szybko: 8,48 i 8,50, ale w 1/8 finału popełnia błąd, nie ukończyła biegu i zajęła 16 miejsce.

Karol Denis z czasem 7,76 zajął 25 miejsce.

Przed naszymi zawodnikami najważniejsze zawody w sezonie.

8-14.09.2014r. w Gijon (Hiszpnia)  odbędą się Mistrzostwa Świata Seniorów.

19-23.09.2014r. w Noumea (Nowa Kaledonia) odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów.