Rock Junior Arco 31.08-1.09.2013

wpis w: Juniorskie, Międzynarodowe, Wyniki, Zawody | 0

Przełom sierpnia i września na długo zostanie w pamięci naszej młodszej sekcji wspinaczkowej . Po raz pierwszy w historii Skarpy zorganizowany został wyjazd „młodszej młodzieży” (bo przecież nie dzieci 🙂 ) na zawody zagraniczne i to jakie! – Rock Junior we włoskim Arco .

[simpleviewer gallery_id=”53″]

Przygotowania do wyjazdu rozpoczęły się kilka miesięcy temu od krótkiej rozmowy z trenerem Grzegorzem Gajaszkiem. Ostateczna (POZYTYWNA!!!) decyzja trenera zapadła tuż przed wakacjami. Rodzice młodej „kadry” Skarpy dali się szybko przekonać do pomysłu. Udało się również przekonać Marcina Bielskiego Prezesa Lubelskiej Fundacji Rozwoju Sportu i uzyskać wsparcie finansowe. I tak zebrała się ekipa reprezentująca Skarpę Lublin w dwóch kategoriach wiekowych:

A – 2000/2001 Marcelina Matyjaszczyk, Natalia Woś, Adrian Kieraga, Gerarad Rechul, Olaf Malinowski

B – 2002/2003 Alicja Kwiatkowska, Mikołaj Szymecki

Pierwszego dnia zawodnicy zmagali się z boulderami i startowali w czasówkach. Drugi dzień to prowadzenia. Wyniki na stronie http://brytan.com.pl/rock-junior-2013-wyniki-2/

Wprawdzie nasi młodzi zawodnicy nie odnieśli spektakularnych sukcesów sportowych ale sam udział, obserwacja rówieśników z Europy, międzynarodowe znajomości , zdobyte doświadczenia … bezcenne! 🙂 . Wspólny doping, wsparcie kolegów pomagały przełamać stres i tremę, zagrzewały do dalszej walki w chwilach zwątpienia.

Nie sposób pominąć rewelacyjnych wrażeń pozasportowych – widoków urwistych skał i zameczków zawieszonych na przepaściami, wycieczki nad Jeziora Garda i Limone „drogą Bonda”, smaku pizzy w „Californi”, szaleństw na basenie czy wieczornych rozmów w międzynarodowym towarzystwie na huśtawkach.

Za ten pouczający wyjazd, będący smakowitym zakończeniem wakacji, fantastyczną, przyjacielską atmosferę, poczucie humoru i dystans należą się podziękowania nie tylko dzieciakom ale również rodzicom, którzy otoczyli zawodników troskliwą acz dyskretną opieką, szczególne zaś p. Sławkowi Matyjaszczykowi, który z niezwykłym zaangażowaniem i precyzją zadbał o każdy szczegół organizacyjny.

Podziękowania dla trenera Grzegorza Gajaszka, który znając realia zawodów Rock Junior, ostatecznie zezwolił swoim wychowankom zmierzyć się z rówieśnikami z Europy oraz dla Lubelskiej Fundacji Rozwoju Sportu (http://www.frs.lublin.eu) za finansową pomoc.

 

Ula Kwiatkowska