Puchar Polski Dzieci i Młodzików na czas i Mistrzostwa Skarpy na trudność – Lublin, 31.03-1.04.2012r.

wpis w: PDiM, Wyniki, Zawody, Zawody dzieci, Zdjęcia | 0

Zdjęcia Oli:  1 dzień >>, 2 dzień >>

Zdjęcia Seby  i moje:  1 dzień >>, 2 dzień >>

Wyniki: czas >>,  trudność >>

W dniach 31.03. i  01.04. 12 w Lublinie w szkole nr 28 odbyły się zawody wspinaczkowe.

Pierwszy dzień zmagań sportowych to MISTRZOSWA SKARPY konkurencja na trudność. Zawodnicy z Brzeszcza, Skarpy Bytom, UKS 15 Lublin, UKS 51 Lublin oraz Skarpy Lublin  w kategoriach wiekowych  : krasnale, dzieci ,młodzicy mieli do pokonania 8 dróg . W pozornym choć bardzo widowiskowym chaosie (zawodnicy startowali  jednocześnie na wszystkich drogach) ze spokojem odnajdowali się zarówno sędzia główny  i jego pomocnicy  (grupa starszych wspinaczy z grupy rekreacyjnej i sportowej) jak i Ekipa Ścianki.  Zawody przebiegły bardzo szybko i sprawnie, w bardzo sympatycznej i życzliwej atmosferze  a po kilku godzinach odbyła się dekoracja .Wyniki zawodów można zobaczyć na stronie Skarpy.

[simpleviewer gallery_id=”25″]

W niedzielę 1 kwietnia w ramach Pucharu Polski Dzieci i Młodzików odbyły się zawody na czas. Konkurencja wzrosła o kluby z Warszawy, Łodzi, Jastrzębia Zdroju, Tarnowa . Pojawiło się więcej zawodników w każdej kategorii. Po zaciętej i bardzo dynamicznej walce  wyłoniono zwycięzców. Skarpa obstawiała podium w każdej kategorii (z malutkim wyjątkiem dzieci chłopców – Szymecki Mikołaj IV miejsce):

Krasnale chłopcy : Nieściór Inacy (I),Głuchowski Oliwer(III)

Krasnale dziewczynki :Bujak Zuzia(I) Kwiatkowska Ala (III)

Dzieci dziewczynki: Gajaszek  Karolina (I) , Matyjaszczyk Marcysia (II)

Młodzicy chłopcy: Kieraga Adrian (I)

Młodziczki: Natalia Woś (I)

Organizatorem zawodów była Skarpa Lublin. Trudne i ciekawe drogi kręcili po nocach trener Michał Kawecki, Ola Rudzińska oraz Kuba Kozłowski . Podczas zawodów pomagali wszyscy chętni, w tym starsi koledzy zawodników. Atmosfera na zawodach była niesamowita, naprawdę wspaniały zespół. Dużą ilość świetnych  zdjęć  Oli Kurpas, Michała Kaweckiego i Sebastiana Walczuka można zobaczyć na stronie. Dziękujemy Panu Michałowi Kaweckiemu oraz innym  za wspaniale spędzony weekend!

Kasia Kwiatkowska