Dziesięcioletnia SKARPA! – zdjęcia archiwalne

wpis w: sekcje Skarpa, Ważne, Zdjęcia | 0
Aż trudno uwierzyć że to już 10 lat minęło od powstania naszej sekcji. Był to okres zarówno sukcesów jak i porażek, nabywania nowych znajomości, ogromnych przyjaźni oraz wcale nie mniejszych kłótni, niezapomnianych podróży, ale przede wszystkim wielkiej przygody i zabawy!
Przez ten czas przewinęły się przez nasz klub setki dzieciaków i młodzieży. Jedni zdecydowali się pójść jednak inną drogą i nas opuścili, inni pozostali bawiąc się we wspinanie w grupach rekreacyjnych, lub podążyli za smakiem prawdziwej rywalizacji, zawzięcie trenując i walcząc o jak najwyższe miejsca na podium w zawodach lokalnych, ogólnopolskich oraz w końcu – międzynarodowych!
Tego co się wydarzyło przez te wszystkie lata nie da się opisać w kilku zdaniach, ale częściowo można to zobrazować na zdjęciach! Zapraszamy do oglądania! (zdjęcia poniżej są odnośnikami do właściwych galerii)

2001

Powstaje ściana wspinaczkowa w SP 28, na której zaczynają trenować pierwsze grupy. Zaczynają się również pierwsze starty w zawodach: I Mistrzostwa UKS SP 28, zawody boulderowe na kotłowni oraz pierwszy udział w zawodach z cyklu Pucharu Polski Juniorów.

 

2002

Startujemy we wszystkich edycjach Pucharu Polski Juniorów, na których zaczynamy stawać na podium, zdobywamy pierwszy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Jedziemy na pierwszy wyjazd w skałki do Kamieńca, oraz na pierwsze obozy w jurę.

 

2003

Grupa się powiększa. Osiągnięcia juniorskie sportowe również 😉 Organizujemy na Skarpie Puchar Polski Juniorów. Zaczynamy startować w zawodach seniorskich

 

 2004

2005

Jedziemy na pierwszy zagraniczny wyjazd w skałki do Arco. Bierzemy udział w zgrupowaniach Kardy Narodowej Juniorów.

 

2006

Zdobywamy pierwsze miejsca na podium Pucharu Polski Seniorów i pierwszy Seniorski Medal a także medale Pucharu Europy Juniorów.

 

2007

Trenujemy, jeździmy na zawody i w skałki. Najstarsi zaczynają już starty w zawodach Akademickich. Zaliczamy pierwszy start na Pucharze Świata Seniorów w Tarnowie.

 

2008

Jedziemy zagranicę na Puchar Świata Seniorów oraz na Mistrzostwa Europy.

 

2009

Dobywamy pierwszy medal Mistrzostw Świata Juniorów – i to złoty oraz medale w trzech konkurencjach wspinaczkowych na Mistrzostwach Polski Seniorów.

 

2010

Wyjeżdżamy dużym składem na zawody międzynarodowe, słuchając nie raz Mazurka Dąbrowskiego. Dopisujemy do sukcesów kolejne dwa medale Mistrzostw Świata Juniorów oraz zaliczamy pierwszy start w Mistrzostwach Świata Seniorów.

 

2011

 

 

Naprawdę wiele się nauczyliśmy przez te wszystkie lata, ale przede wszystkim tego że nie ma rzeczy niemożliwych i że najważniejsze są marzenia!
 Dziękujemy za wszystko naszemu Trenerowi Grzegorzowi Gajaszkowi, który zaszczepił w nas swoja pasję!
 Podziękowania należą się również Michałowi Kaweckiemu wszelką pomoc i cały czas jaki nam poświęca!

 

Zawodnicy Skarpy Lublin