Mistrzostwa Polski Seniorów w bulderingu – Kraków, 3-4.12.2011

wpis w: Seniorskie, Wyniki, Zawody | 0

Największa impreza boulderowa z kalendarza PZA już za nami! Mistrzostwa Polski w boulderingu, odbywające się podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego zaczynają już na stałe gościć w kalendarzu imprez wspinaczkowych. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, impreza odniosła ogromny sukces!

Nowymi Mistrzami Polski zostali Kinga Ociepka-Grzegulska(KS Korona Kraków) oraz Andrzej Mecherzyński-Wiktor (Reni-Sport Kraków). Na drugim miejscu znaleźli się Agata Modrzejewska(KW Toruń) oraz Jakub Główka (UKA Warszawa), a na najniższym stopniu podiumSylwia Buczek(MKS Tarnovia) i Aleksander Romanowski (KW Warszawa).

Bardzo udany start zaliczyła zawodniczka Skarpy Lublin,Karina Mirosław, która mimo bardzo młodego wieku doskonale odnalazła się wśród seniorów i ostatecznie uplasowała się na bardzo wysokiej 5-tej pozycji!!

W Krakowie po raz pierwszy w historii Polskich zawodów rozegrano Mistrzostwa Polski w boulderingu w kategorii Młodzieżowców! Pierwszymi Mistrzami Polski Młodzieżowców w boulderingu została, wyżej wspomniana,Karina Mirosław(Skarpa Lublin) oraz Szymon Łodziński (UKA Warszawa). Vice Mistrzem Polski Młodzieżowców został reprezentant Skarpy Lublin, Jan Modrzejewski.

Mistrzostwa Polski w Krakowie były również ostatnią edycją zaliczaną do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski 2011. Najlepszymi zawodnikami całego sezonu okazali się Kinga Ociepka-Grzegulska(KS Korona Kraków) i Jakub Jodłowski ( UKA Warszawa).

Gosia Rudzińska

 

 

Najlepsze wyniki zawodników SKARPY Lublin:

Karina Mirosław1 miejsce w kategorii wiekowej młodzieżowiec i 5 miejsce w kategorii senior

Jan Modrzejewski2 miejsce w kategorii młodzieżowiec.

 

Gratulujemy!