Puchar Polski UKSów – Lublin, 5-6.11.2011r. i klasyfikacja generalna 2011.

wpis w: PDiM, Wyniki, Zawody, Zawody dzieci, Zdjęcia | 0
Zdjęcia Grzegorz Gajaszek >>
Zdjęcia Ola Kurpas >>

W dniach 5-6 w Lublinie odbyły się ostatnie zawody wspinaczkowe  Pucharu Polski UKS. Wbrew pozorom zmagania sportowe na swoim terenie wcale nie należą do łatwiejszych, wręcz przeciwnie – świadomość obecności znajomych, rodziny, koleżanek i kolegów klubowych wywołuje większy stres, co z jednej strony bardziej mobilizuje ale z drugiej bardziej spina.

młoda Skarpa Lublin z trenerem 🙂

Zawody rozpoczęły się w piątek wieczorem eliminacjami na trudność. W sobotę już od rana stanęliśmy do zmagań finałowych na trudność a potem na czas. Wyniki poszczególnych konkurencji i kategorii wiekowych są do wglądu na stronie Skarpy.

Zawody lubelskie były ukoronowaniem całorocznej pracy zawodników i trenerów UKSów we wspinaczce sportowej. W klasyfikacji generalnej Skarpa Lublin okazała się najlepszym polskim klubem:

W kat. wiekowej dzieci dziewczynki podium należało niepodzielnie do Skarpy: Puchar Polski zdobyła Natalka Woś (480 pkt), II miejsce zajęła Agata Kwiecińska (376pkt) a III miejsce Karolina Gajaszek (339pkt)

W tej kat. wiekowej nasi chłopcy  na bardzo wyrównanym poziomie zajęli II i III miejsce – Gerard Rechul (440 pkt) i Adrian Kieraga (415 pkt), Puchar Polski trafił do rąk Rafała Bąk a z  CW Transformator(500 pkt)

W kategorii wiekowej młodziczek Puchar Polski zdobyła Kasia Kwiatkowska (487 pkt), II miejsce zajęła Paulina Gajaszek (374 pkt) zaś III miejsce Olga Lewicka z   UKA AGAMA z Warszawy(355 pkt)

Poza sportową rywalizacją jak zwykle w naszej drużynie panowała wspaniała atmosfera wzajemnego wsparcia i  dopingu tak ze strony „rywali” jak i starszych, doświadczonych kolegów i koleżanek. Zarówno stworzenie tak świetnej ekipy jak i  osiągnięcia sportowe są zasługą naszego  trenera – Grzegorza Gajaszka, dziękujemy  🙂

Kasia Kwiatkowska

PS.  Podziękowania składamy również wszystkim tym którzy pomogli przy organizacji zawodów: ekipie odkręcajęcej,  czyszczącej, kręcącej, testerom dróg, prezenterom dróg, asekurantom, komentatorowi, strefowym, obsłudze technicznej, fotografom , sędziom i sędzinom no i weszystkim innym którzy przyczynili się do organizacji zawodów a których tu nie wymieniłem.