Złoto znów dla Lublina, Ola Rudzińska Mistrzynią Świata Juniorów!!! Mistrzostwa Świata Juniorów – Imst (Austria), 25-28.08.2011r.

Kolejne Mistrzostwa Świata Juniorów za nami, ogromne emocje i mnóstwo radości. Trójka zawodników SKARPY Lublin wraca z bardzo dobrymi wynikami, łącznie ze złotym medalem Oli Rudzińskiej!

Arena zmagań w Imst (Austria) - ceremonia otwarcia - fot. Grzegorz Gajaszek

 

Ceremonia otwarcia - Polska drużyna - fot. Grzegorz Gajaszek

W konkurencji na czas do finałów awansowała cała trójka naszych zawodników, dopiero w ósemkach wyższość rywali uznać musieli Rafał Hałasa i Karina Mirosław. Ostatecznie Rafał uplasował się na 5 pozycji (z dobrym czasem 8,45s.), a Karina na 6 pozycji. Nie do zatrzymania przez rywalki okazała się niezawodna Ola Rudzińska (obecna rekordzistka Europy na 15 metrowym „standardzie” – 9,13s), w finałowym biegu wygrywając z francuską Esther Bruckner, z czasem 9,76s – który był najlepszym kobiecym czasem podczas tych zawodów i nowym rekordem na ścianie w Imst.

Ola Rudzińska w biegu finałowym - fot. Grzegorz Gajaszek

 

Ola na najwyższym stopniu podium - fot. Grzegorz Gajaszek

Karina Mirosław startowała również w konkurencji na trudność zajmując ostatecznie po 2 drogach eliminacyjnych 34 miejsce.

 

Karina Mirosław na drodze eliminacyjnej - fot. Grzegorz Gajaszek

W konkurencji na czas doskonały wynik uzyskał również Marciń Dzieński (MKS Pałac Młodzieży Tarnów) zdobywając srebrny medal.

 

Ranking drużynowy w konkurencji na czas - trenerzy z Rosji (1), Ukrainy (2) i Polski (3)

Dzięki bardzo dobrym startom naszych zawodników, Polska w rankingu drużynowym w konkurencji na czas zajęła 3 miejsce, z różnicą jedynie kilku punktów do 2 miejsca.

 

Pozostałe wyniki polskich reprezentantów w konkurencji na czas:

Anna Brożek (MKS Pałac Młodzieży Tarnów) – 13 miejsce

Iza Janis (MKS Pałac Młodzieży Tarnów)- 20 miejsce

W konkurencji na trudność doskonale reprezentował nasz kraj Piotrek Schab (KS Korona Kraków), zajmując ostatecznie 5 miejsce.

Piotrek Schab w finałach - fot. Grzegorz Gajaszek

 

Piotrek Schab w finałach - fot. Grzegorz Gajaszek

Gratulacje!!!