Trener roku! Zawodnik roku!

wpis w: Informacje | 0

I oto kolejne trofea trafiły na ręce członków naszego klubu. Tym razem nie chodzi o medale zdobyte na zawodach, lecz o wyróżnienia za największe osiągnięcia sportowe, przyznane przez lubelski Uniwersytet Przyrodniczy. Nagrody wręczono podczas Wielkiego Balu Sportowca, jaki odbył się na Uniwersytecie w sobotę 26 lutego. W ramach uroczystej gali podsumowano miniony rok akademicki 2009/2010 i przedstawiono dotychczasowe osiągnięcia zawodników reprezentujących uczelniany AZS.

Ze wszystkich sekcji AZS UP, największe sukcesy odnosili wspinacze (ex aequo z pływakami) i to właśnie do nich trafiły najważniejsze nagrody. Przypomnijmy wyniki z akademickich Mistrzostw Polski: pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet i drugie miejsce mężczyzn. Tak więc, Trenerem Roku został Grzegorz Gajaszek, a kierowana przez niego grupa zdobyła tytuł Sekcji Roku. Spośród studentów UP, w zeszłym sezonie najwięcej sukcesów na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych miała Monika Prokopiuk, która została Zawodnikiem Roku! Nagrody wręczył prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego prof. dr hab. Krzysztof Gołacki.

Oczywiście, kontynuację uroczystej gali stanowił huczny bal, na którym do białego rana bawili się reprezentanci i pracownicy Uniwersytetu.