Mistrzostwa Polski na trudność i Puchar Polski na czas – Wrocław 11-12.12.2010

Zdjęcia >>
Pełne wyniki – strona PZA >>

W dniach 11 i 12 grudnia we Wrocławiu, na jednej z największych w Polsce ścianek wspinaczkowych Eiger rozegrano Mistrzostwa Polski w prowadzeniu oraz zawody Pucharu Polski we wspinaczce na czas. W weekend do rywalizacji stanęło ok 40 zawodniczek i zawodników. W ciągu tych 2 dni walczyli ze sobą najlepsi z całej Polski wykazując tym samym wysoki poziom i rangę tych zawodów.

Podium Pań na czas

W sobotę mając za sobą w przeddzien długą podróż Lublinianie wystartowali w eliminacjach na trudność wykazując się ciężko wykonaną pracą. Do pokonania były jak zawsze 2 drogi. Ukończenie pierwszej miało spore znaczenie w dalszych rozgrywkach, niemniej to dwie drogi decydowały o wejściu do finału. Z 7 startujących zawodników z Lublina do finału udało się awansować aż 4 zawodniczkom: Monice Prokopiuk, Karinie Mirosław, Katarzynie Mirosław oraz Małgorzacie Rudzińskiej. Pierwszy raz w historii Skarpy do finału Mistrzostw Polski Seniorów awansowała taka liczba zawodniczek z naszego klubu! Dzień ten zakończył się bardzo miłym akcentem. Dla niektórych poprawą humoru, dla innych zrelaksowaniem przed dalszymi startami. Wpływ na to miało zwiedzanie Wrocławia, bądź korzystanie z jego atrakcji. Wszakże w tym dniu na rynku odbywał sie świąteczny jarmark, który zapewniał rozrywkę dla osób w każdym wieku.

Gosia Rudzińska

Niedziela była bardzo wymagająca zarówno dla zawodników, organizatorów jak i dzielnie wspierających kibiców. Już od rana startujący podbijali Eiger 'wykręcając’ coraz to niższe czasy na eliminacjach czasówek. Rywalom dorównał Jan Modrzejewski oraz Hubert Styla dostając się do półfinałów. Z przykroscią muszę stwierdzić ze ich start na tym się zakończył. Ostatecznie uplasowali oni się na 5 (Jasiek) i 7 (Hubert) pozycji. Karina, Monika, Kasia i Gosia dobrze 'zdały’ eliminacje tym samym uzyskując czasy wystarczające do zajecia miejsc w ścisłej czwórce. Jednakże gdyby do finału dostawało się co najmniej 5 zawodniczek jestem pewna ze Ola Rudzińska walczyłaby równie dzielnie o zdobycie Pucharu.

W drugiej kolejności nastąpiły finały w prowadzeniu. Drogi okazały się bezwzględne jednak nie dla wszystkich. W kategorii kobiet 2 zawodniczki ukończyły drogę. Po ich zaciętej walce w superfinale kolejno pierwsze miejsce zajęła Agata Wiśniewska, zaraz po niej drugą pozycje Janina Gmiter o czym zadecydowal czas przejscia drogi. Na najniższym miejscu na podium znalazła się Monika Piasecka. Tymczasem na dekoracji zaraz pod pudlem swoje miejsce znalazła Małgorzata Rudzińska. Drogę meską ukończył jedynie Marcin Wszołek bezapelacyjnie zdobywając pierwsze miejsce. Srebrny medal dostał się w ręce Kamila Ferenca, zaś brązowy zgarnął Tomasz Oleksy.

Monika Prokopiuk vs Gosia Rudzińska

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na rywalizację najszybszych zawodników tego dnia. Wśród kobiet po finałach wyniki z eliminacji odwrociły się. Najszybsza okazała się Małgorzata Rudzińska zwycieżając nad koleżankami z klubu Moniką Prokopiuk (II msc.), Katarzyną Mirosław (III msc.) oraz Kariną Mirosław (IV msc.). Wśród mężczyzn ostatecznym celebrytą został Łukasz Świrk, przed Tomaszem Oleksym (II msc.) i Jędrzejem Komosińskim.

Zawody we Wrocławiu były ostatnią edycją z cyklu Pucharu Polski w tym sezonie. Dlatego tez rozstrzygnięta została klasyfikacja generalna Pucharu Polski w konkurencji na prowadzenie i na czas. W całym cyklu zawodów w prowadzeniu najlepsi okazali się Marcin Wszołek z KS Korona Kraków oraz Janina Gmiter z UKA Warszawa. W czasówkach Puchar Polski wśród pań powędrował właśnie do Lublina! Zdobyła go Małgorzata Rudzińska, wyprzedzając dwie koleżanki klubowe: Katarzynę Mirosław oraz Aleksandrę Rudzińską. Wśród mężczyzn w całym sezonie najlepszy okazał się Łukasz Świrk z SMG Lubin.

Agata Wiśniewska

Po tym sezonie możemy mieć tylko nadzieje na kolejne tak owocne wyniki w zawodach. Myślę, że jeśli wszyscy będą wkładali nadal tyle pracy w treningi to rok 2011 może nam przynieść jeszcze więcej miłych niespodzianek.

Karina Mirosław

Wyniki:

Panie prowadzenie:

 1. Agata Wiśniewska (KW Toruń)
 2. Janina Gmiter (UKA Warszawa)
 3. Monika Piasecka (KW Nowy Sącz)
 4. Małgorzata Rudzińska (UKS Skarpa Lublin)
 5. Patrycja Gawlas (KW Jastrzębie)
 6. Monika Prokopiuk (UKS Skarpa Lublin)
 7. Karina Mirosław (UKS Skarpa Lublin)
 8. Katarzyna Mirosław (UKS Skarpa Lublin)

Panowie prowadzenie:

 1. Marcin Wszołek (KS Korona Kraków)
 2. Kamil Ferenc (KS Korona Kraków)
 3. Tomasz Oleksy (MKS Tarnowia)
 4. Andrzej Mecherzyński-Wiktor (CW Reni Sport)
 5. Szymon Łodziński (UKA Warszawa)
 6. Piotr Czarnecki (CW Totem.Carvingsport.pl)
 7. Adam Karpierz (KS Korona Kraków)
 8. Tomasz Niburski

Panie czas:

 1. Małgorzata Rudzińska (Skarpa Lublin)
 2. Monika Prokopiuk (Skarpa Lublin)
 3. Katarzyna Mirosław (Skarpa Lublin)
 4. Karina Mirosław (Skarpa Lublin)

Panowie czas:

 1. Łukasz Świrk (SMG Lubin)
 2. Tomka Oleksego (MKS Tarnowia)
 3. Jędrzej Komosiński (KU AZS PWSZ Tarnów)
 4. Marcin Dzieński (MKS Pałac Młodzieży Tarnów)
 5. Jan Modrzejewski (UKS Skarpa Lublin)

Pełne wyniki – strona PZA>>