Puchar Polski Seniorów czas i prowadzenie – Tarnów 20.11.2010

Zdjęcia >>

II edycja Pucharu Polski Seniorów w konkurencji prowadzenie i na czas miała miejsce na Tarnovii w dniu 20.11.2010r. Zgromadziła około 40 zawodników, w tym 8 ze Skarpy. Zawody rozegrano dość nietypowo jak na Puchar Polski w dwóch konkurencjach, ponieważ wszystkie rundy (eliminacyjne i finałowe) w obu konkurencjach rozegrano 1 dnia! Dla zawodników startujących w obu konkurencjach był to całkiem niezły maraton…

Runda eliminacyjna rozpoczęła się od prowadzenia. Jak zawsze zawodnicy mieli do pokonania dwie drogi. Tym razem przygotowane przez Aleksandra Romanowskiego i Adama Pustelnika. Zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn na pierwszej drodze eliminacyjnej wielu zawodników ukończyło drogę. Druga eliminacja jednak przysporzyła dość sporo problemów dużej ilości zawodników, co pomogło w wyłonieniu najlepszych ósemek wśród startujących, którzy wieczorem mogli powspinać się w finale. Z Lublina do finału udało się dostać dwóm zawodniczkom: Monice Prokopiuk i Karinie Mirosław.


podium na czas

Podium Pań - czasówki od lewej: Ola Rudzińska, Kasia Mirosław, Gosia Rudzińska (fot.Grzegorz Gajaszek)

Po zakończonych eliminacjach w prowadzeniu i krótkiej przerwie rozpoczęły się eliminacje w czasówkach. Najpierw wystartowały panie. Zawodniczki rywalizowały od razu o awans do półfinału. Lublin reprezentowały 4 zawodniczki. No i… wszystkie awansowały do rundy półfinałowej! Nie dały szans innym zawodniczkom na zdobywanie medali! Następnie startowali panowie. Z Lublina było 3 zawodników. Mężczyźni walczyli o awans do ćwierćfinału. Ze Skarpy do dalszej rywalizacji awansował Rafał Hałasa i Jan Modrzejewski. Chłopaki w eliminacjach ‘ustawili się’ tak, że w ćwierćfinale biegli razem. Po dość wielu emocjach do półfinału dostał się Rafał Hałasa.

Ok. godziny 19 rozpoczęła się prezentacja zawodników startujących w półfinałach na czas. A później przyszedł czas na rozpoczęcie startów… Najpierw kobiety. W pierwszej parze dwie Kasie: Wicha i Mirosław. Kasia Mirosław okazała się najlepsza w eliminacjach, Kasia Wicha była 4. I w tym biegu również Mirosław potwierdziła swoją wyższość nad koleżanką klubową. W drugiej parze spotkały się siostry, Gosia i Ola Rudzińskie. Gosia była 2 w eliminacjach, Ola 3. Do finału do Kasi Mirosław dołączyła Gosia Rudzińska. Kasia Wicha i Ola Rudzińska będą walczyły o brązowy medal.

podium na trudnosc
Podium Pań - prowadzenie od lewej: Karina Mirosław, Kinga Ociepka, Janina Gmiter (fot. Grzegorz Gajaszek)

Po zaciętej walce ostatecznie dziewczyny ustawiły się na podium następująco:

 1. Gosia Rudzińska
 2. Kasia Mirosław
 3. Ola Rudzińska

Wśród panów w pierwszej trójce znaleźli się faworyci: Łukasz Świrk, Tomasz Oleksy i Jędrzej Komosiński. Na czwartym miejscu po dzielnej walce najpierw z Łukaszem Świrkiem, a później z Jędrzejem Komosińskim znalazł się zawodnik Skarpy Lublin, 16-letni Rafał Hałasa!

Jak już wcześniej wspominałam w finałowej stawce w konkurencji prowadzenie Lublin miał dwie reprezentantki: Monikę Prokopiuk i Karinę Mirosław. Karina weszła do finału na ostatnim z możliwych, czyli 8 miejscu, więc startowała jako pierwsza ze stawki. Wspinała się dość pewnie, co pozwoliło jej na ustanowienie całkiem niezłego wyniku, ale czy wystarczającego żeby poprawić swoją lokatę z eliminacji?! Wystarczyło! Karina uplasowała się ostatecznie na 3 miejscu! Pokonała ją tylko Kinga Ociepka z Krakowa, która jako jedyna ze stawki finałowej ukończyła drogę, oraz Janina Gmiter z Krakowa, która zajęła drugiej miejsce dzięki osiągniętemu wynikowi w eliminacjach, ponieważ w finale doszła do tego samego chwytu co Karina. Druga z zawodniczek Skarpy, Monika Prokopiuk, również uzyskała całkiem niezły wynik, zajmując 5 pozycję.

Finał męski okazał się dość trudny. Nawet faworyci odpadali na feralnej ‘czerwonej strukturze’ na początku drogi. Przez to miejsce udało się tylko przedrzeć Andrzejowi Mecherzyńskiemu-Wiktorowi z Krakowa oraz Tomkowi Oleksemu z Tarnowa. Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Czarnecki z Bielska-Białej.

Marcin Wszołek
Marcin Wszołek na drodze finałowej

Skarpa wróciła do Lublina z 4 medalami! Już 11 i 12 grudnia we Wrocławiu odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w prowadzeniu i Puchar Polski na czas. Miejmy nadzieję, że tam zawodnicy z Lublina również wystartują na tak wysokim poziomie jak w Tarnowie. Tam również zostanie podsumowana klasyfikacja generalna Pucharu Polski Seniorów 2010 w prowadzeniu i czasówkach. 3mamy kciuki za naszych zawodników, a osiągniętych sukcesów gratulujemy!

Gosia Rudzińska

Zdjęcia >>

Wyniki:

Panie – czas:

 1. Gosia Rudzińska
 2. Kasia Mirosław
 3. Ola Rudzińska

Panowie – czas:

 1. Łukasz Świrk
 2. Tomasz Oleksy
 3. Jędrzej Komosiński

Panie – prowadzenie:

 1. Kinga Ociepka
 2. Janina Gmiter
 3. Karina Mirosław

Panowie – prowadzenie:

 1. Andrzej Mecherzyński – Wiktor
 2. Tomasz Oleksy
 3. Piotr Czarnecki

Gratulujemy!!!