Akademickie Mistrzynie Polski! Katowice, 18-20.03.2011 (Aktualizacja)

Zdjęcia >>

Zdjęcia 2 >>

Reprezentantki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zwyciężyły w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski! Zawody zostały rozegrane w ten weekend (18-20.03.2011) w katowickim Centrum Wspinaczkowym „Transformator”, a organizatorem był AZS UŚ Katowice.

Przez dwa dni trwały zmagania zawodników z całej Polski, biorących udział w Akademickich Mistrzostwach Polski, zorganizowanych po raz kolejny przez AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Frekwencja na  zawodach ponownie była bardzo wysoka, w rywalizacji wzięło udział 316 zawodników (115 kobiet oraz 201 mężczyzn), którzy weszli w skład 42 drużyn męskich oraz 39 drużyn damskich, reprezentujących swoje uczelni.

[simpleviewer gallery_id=”12″]

Podczas dwóch dni zawodów zostały rozegrane dwie konkurencje wspinaczkowe. W sobotę wszyscy zmierzyli się z drogami w konkurencji „na trudność”. Od godziny 8:30 zaczęły się starty pierwszych zawodników w eliminacjach, w których każdy miał do pokonania dwie drogi (łatwa oraz trudną), a suma punktów przyznanych przez sędziów za ilość wykonanych przechwytów (czyli ten komu udało się wspiąć najwyżej zdobył najwięcej punktów) decydowała o kolejności w klasyfikacji oraz awansie do finału. W wieczorne finałach wystartowało 8 kobiet i 12 mężczyzn, wśród których znalazły się 3 reprezentantki oraz 2 reprezentantów lubelskich uczelni.

Skrócone wyniki finałów w konkurencji „na trudność” w klasyfikacji generalnej:
kobiety:
1. Agata Modrzejewska (Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruniu)

5. Katarzyna Mirosław (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
6. Monika Prokopiuk (Uniwerstet Przyrodniczy w Lublinie)
7. Agnieszka Miciuła (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)

mężczyźni:
1. Konrad Ociepka (Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie)

8. Piotr Ginszt (Politechnika Lubelska)
12. Paweł Pietrzak (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)

W niedzielę zostały rozegrane „czasówki”. Podobnie jak dzień wcześniej każdy miał do pokonania dwie specjalnie przygotowane drogi, ale tym razem nie liczył się najwyżej osiągnięty punkt, a czasy w jakich zostały one przebiegnięte. Suma czasów z obu dróg decydowała o kolejności w klasyfikacji i rozstawieniu drabinek finałowych.  W tej konkurencji zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn zwycięzyli lubelscy reprezentanci!

Skrócone wyniki finałów w konkurencji „na czas” w klasyfikacji generalnej:
kobiety:
1.
Małgorzata Rudzińska (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
2. Monika Prokopiuk (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
3. Klaudia Buczek (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie)
4. Katarzyna Mirosław (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)

mężczyźni:
1.
Jakub Ginszt (Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie)
2. Jakub Jodłowski (Szkoła Główna Gospodarstw Wiejskiego w Warszawie)
3. Jędrzej Komosiński (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie)
4. Paweł Pietrzak (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie).

Po zawodach nadszedł czas na podsumowanie i dekorację najlepszych zawodników i zawodniczek. Zwyciężczyniami w klasyfikacji generalnej mistrzostw zostały zawodniczki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (w skład drużyny weszły: Monika Prokopiuk, Katarzyna Mirosław, Małgorzata Rudzińska, Renata Malec, Kamila Kosacka). Tuż za nimi na drugim miejscu została sklasyfikowana drużyna Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie (w skład drużyny weszły: Agnieszka Micuła, Milena Marczak, Sandra Bauer, Olga Mącik)

Wśród mężczyzn reprezentujących Lublin najlepiej spisali się również zawodnicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, zajmując 6 miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw oraz pierwsze miejsce w typach uczelni Społeczno – Przyrodniczych! A w skład drużyny weszli: Kamil Persona, Paweł Pietrzak, Jacek Walczyński, Kamil Gomółka, Paweł Andrzejczyk oraz Alan Stępniak.